Başkan Keleş’ten Düzce’de bir ilk

Belediye Başkanı Mehmet Keleş, bu salon sayesinde Düzce’de güreş sporunun daha da yaygınlaşacağını ünlü güreşçilerin çıkacağını söyledi.

Aziziye Mahallesinde Pekintaş Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Olcay tarafından yaptırılan ancak uzun yıllar atıl durumda kalan spor salonu Düzce belediyesine devredilmesi ile birlikte yeniden yapılandırıldı. Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübünün kurulması ile birlikte spor salonunda yeni düzenlemeler yapılarak, güreş ve jimnastik sporu için standartlara uygun hale getirildi.

Salonun açılışında konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Düzcelinin güreşi çok sevdiğine işaret ederek “Bu salon sayesinde Düzce’de güreş sporu daha da yaygınlaşacak, Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır” dedi.

Başkan Mehmet Keleş, Özkan Olcay spor salonunun, fonksiyonları açısından Türkiye’de bir ilk olduğuna da değinerek “Bu salon güreş sporu için özel olarak dizayn edilmiş, ayrıca salon içinde jimnastik sporu için de bölüm açılmıştır. Bu yönü ile bu salon Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Bu salonun en büyük özelliği içinde jimnastik sporuna da hizmet etmesidir. Bu memleket güreşi çok sever. Bu salon sayesinde şimdi bu spor daha da gelişecek, yaygınlaşacak ve Düzce’den ünlü güreşçiler çıkacaktır. Düzce’de yağlı pehlivan güreşlerini geleneksel hale getirdik ve bu yıl 12’incisini düzenleyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise “Türk spor tarihine baktığımız zaman başarının en fazla güreş branşında olduğunu görüyoruz. Güreş Türk sporunun lokomotifidir. Güreşe yapılan yatırımlar her bakımdan kazançlıdır. Bu tesisi kazandırdığı için Başkan Mehmet Keleş’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Törene katılan Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen de “Jimnastik tüm sporların temelidir. Jimnastik küçük yaşta başlanılan bir spordur. Spora hizmet etmek eğitime, sağlığa hizmet etmek demektir” dedi.

Törende son olarak ise Vali Yardımcısı Hasan Bağcı konuştu. Bağcı, “Gurur ve sevinci yaşıyoruz. Ata sporumuzun yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından bu salon çok önemlidir. Bu sayede güreş sporu Düzce’de en üst seviyelere çıkacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Düzce Müftüsü Selami Emen’in dualarıyla salonun açılış kurdelası kesildi.

Bir önceki yazımız olan Karadeniz sahillerini onlarca öğrenci temizledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir